Dňa 14. apríla 2025 sa v priestoroch Kultúrneho domu v Šaštíne-Strážach konala regionálna súťaž v anglickom jazyku pre žiakov 1. stupňa základných škôl s názvom DO YOU SPEAK ENGLISH?. Organizátorom podujatia bolo Centrum voľného času Beťárik a zúčastnili sa jej najšikovnejší mladí angličtinári z rôznych škôl regiónu.
Našu školu hrdo reprezentovali traja výnimoční žiaci – Adam a Miško z 3.A a Ondrej zo 4.A. Už od skorého rána vládla medzi deťmi príjemná súťažná atmosféra, no zároveň aj dobrá nálada a radosť z angličtiny.
Súťažiaci si zmerali sily v troch hlavných disciplínach:
Slovná zásoba z oblastí ako nature and animals, clothes, family and friends, sports a my body,
Písomné úlohy – rôzne doplňovačky, priraďovanie a krížovky,
Ústna prezentácia projektu, ktorú si každý súťažiaci pripravil vopred na ľubovoľnú tému z uvedených okruhov.
Naši chlapci predviedli nielen výborné jazykové vedomosti, ale aj sebavedomý prejav, tvorivosť a chuť učiť sa. Adam, Miško aj Ondrej ukázali, že angličtina môže byť zábavná, hravá a zároveň veľmi užitočná. Ich projekty boli pútavé a originálne, pričom najviac zaujali porotu svojím odhodlaním a úsmevom.
Sme na nich veľmi hrdí a ďakujeme im za skvelú reprezentáciu našej školy!
Adam S. zvíťazil vo svojej kategórii, obsadil 1.miesto.
Veľké poďakovanie patrí aj organizátorom súťaže z CVČ Beťárik za vytvorenie podnetného a priateľského prostredia, kde sa deti mohli cítiť ako skutoční jazykoví experti.
A na záver – Do you speak English?
Yes, they do! And they do it very well!